بررسی کامیون آروکس

بررسی کامیون آروکس

بررسی کامیون آروکس

بنا بر گفته رئیس جدید بخش کامیون سازی کمپانی دایملر، آقای Stefan Buchner، دیگر مانند گذشته ها نمی توان از یک وسیله در چند کار مختلف استفاده کرد. این بدان معنی است که هر وسیله ای باید منحصراً در کار خاصی مورد استفاده قرار بگیرد و کامیون نیز از این قاعده مستثنا نیست و حرف ایشان با تولید کامیون مرسدس بنز Arocs که با هدف خدمت در بخش ساختمان سازی طراحی و تولید گردیده است، اثبات می شود.

بررسی کامیون آروکس

تا قبل از این انجام کارهای سنگین بر دوش برادران بزرگ تر این کامیون یعنی اکسور و اکتروس بود. البته در کارهای سبک تر همچنان نباید از خدمات Atego غافل شد. آکروس می تواند در هر لباسی در این بخش خدمت کند و در مدل های دو، سه و چهار محور و همچنین دیفرانسیل عقب و AWD در دسترس است. مدل های AWD مجهز به سیستم “نیروی کمکی هیدرولیکی” (Hydraulic Auxiliary Drive) و موتور الکتریکی درتوپی  چرخ های جلو است. از موارد قابل توجه دیگر، استفاده از سیستم الکترو-هیدرولیک در مدل های هشت چرخ است. این سیستم برقی به کمک سیستم هیدرولیک فرمان می آید و با افزایش سرعت نحوه فرمان پذیری کامیون را تنظیم و کنترل می کند.

بررسی کامیون آروکس بررسی کامیون آروکس

برای استفاده از آروکس در جاده های آف رود و بزرگراه ها، دو نوع شاسی مختلف وجود دارد که یکی دارای عرض کم تری است. البته بسته به نوع کاربری، انواع سیستم تعلیق متفاوت نیز قابل سفارش می باشد. طیف موتورهای این کامیون نیز متفاوت بوده و در ۱۶ مدل و ۴ حجم مختلف قابل نصب بر روی آن می باشد. قدرت این موتورها از ۲۳۵ تا ۶۱۷ اسب بخار متغیر بوده و همگی دارای استاندارد آلایندگی یورو ۶ هستند.

بررسی کامیون آروکس

درخور توجه ترین موتور برای آروکس، موتور ۱۵.۶ لیتری OM473 است که در تیپ های ۵۱۰، ۵۶۳ و ۶۱۷ اسب بخاری تولید می شود. در کار شش سیلندر خطی بودن موتور و داشتن دو میل بادامک در بالا و همچنین سیستم انژکتور ریلی X-Pluse، بهره گیری از سیستم Turbo-Compound، ۷۰ اسب بخار نیروی از دست رفته موتور بازیابی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. البته این موتورها در حال حاضر قابل سفارش بر روی کامیون های اکتروس نیز می باشد. گیربکس اتوماتیک PowerShift 3 در تیپ های ۸، ۱۲ و ۱۶ دنده به صورت استاندارد قابل نصب روی تمام مدل ها است. شما می توانید گیربکس آف رود را نیز برای این کامیون سفارش دهند. انواع ۹ و ۱۶ دنده دستی نیز در کنار کلاچ توربو ریتاردر (Turbo Retarder)، قابل سفارش است.

بررسی کامیون آروکس

در مدل Super Mixer، شیشه جلوی کامیون دارای ضخامت کم تری است و صندلی شاگرد نیز وجود ندارد. کابل های باطری آلومینیومی بوده و رینگ های چرخ از جنس آلومینیوم و اندازه ۲۲ اینچ در کنار لاستیک ها با سایز ۳۸۵.۶۵، خودنمایی می کنند.

بررسی کامیون آروکس

در انتخاب کابین نیز دست خریدار باز است تا بسته به نیاز خود، مورد مناسب را سفارش دهد. طراحی جلوپنجره به این کامیون ابهت خاصی بخشیده است. از ۷ کابین مختلف قابل سفارش برای این کامیون، ۵ مدل آن دارای ۲,۳۰۰ میلی متر عرض هستند که دارای ارتفاع و طول متفاوت می باشند. ۲ کابین دیگر دارای ۲,۵۰۰ میلی متر عرض و دارای کف مسطح بوده و مجهز به تخت خواب می باشند.

بررسی کامیون آروکس

ساختار کلی و طراحی داخل کابین بسیار شبیه به اکتروس بوده ولی دارای دوام و تنوع رنگ بیش تری است. امیدواریم این مطلب نظر شما کاربران گرامی را به خود جلب کرده باشد. همواره منتظر دریافت نظرات سازنده شما هستیم.

بررسی کامیون آروکس
بررسی کامیون آروکس بررسی کامیون آروکس

درباره ما سیاوش عزیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *