Loading…

READY TO ROCK?

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Start exploring

اکتروس بهترین کشنده نازی ها

همانطور که کمپانی مرسدس بنز افتخارات بسیار زیادی در ساخت خودروهای سواری بدست آورده است توانسته با تولید خودروهای سنگین و تجاری بر این افتخارات بی‌افزاید. مرسدس بنز اکتروس یکی از شناخته‌ شده‌ترین خودروهای سنگین و تجاری مرسدس بنز است که از سال ۱۹۹۵ برروی خط تولید قرار دارد. درسال ۲۰۱۲ نسل چهارم از این کشنده آلمانی با کد (MP4) معرفی و روانه بازار شد. کشنده اکتروس توسط شرکت دایملر تراکس ( Daimler Trucks) تولید می‌شود. این کشنده توانسته در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ عنوان برترین کشنده سال را دریافت کند.

اکتروس بدلیل کابین بی‌نظیر و کیفیت ساخت فوق العاده مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار دارد. Mercedes-Benz Actros  وVolvo FH به عنوان قابل اعتماد ترین ماشین های سنگین ۴۴ تنی شناخته می‌شوند و مرسدس در بین این سازنده‌ها بیشترین گارانتی را برای محصولاتش در نظر گرفته است. همچنین این کامیون با موتوری مطابق با استاندارد های یورو ۶ تجهیز شده است. ویژگی که ماشین‌های تولید شده توسط شرکت داف توانایی رقابت با مرسدس بنز را خواهند داشت. این کامیون در دو تیپ Rigid و Tractor با محور‌های ۲x4 6×2 6×4 و  8×4 تولید می‌شود.

از نظر طراحی نیز اکتروس با کامیون‌های  سریR اسکانیا  رقابت می‌کند. در مدل ۲۰۱۲ تغییرات زیادی در کابین بوجود آمد و این مدل ظاهر بهتری پیدا کرده است. بیشتر تغییراتی که در ظاهر آن ایجاد شده برای بهبود آیرودینامیک است. با این تغییرات Actros توانسته تا از تست های تونل باد سربلند بیرون بیاید.

وقتی که وارد کابین شوید متوجه خواهید شد که بهترین کابین ممکن برای این کامیون طراحی شده است. فضای داخل کابین بسیار جادار است و همین امر کار راننده را راحت تر کرده است. داشبورد و کنترل‌های قرار گرفته بر روی آن به صورت ارگونومیک طراحی شده است تا راننده به آسانی از آنها استفاده کند. کیفیت مواد اولیه در کابین بسیار خوب و قابل قبول است. ۴ نوع صندلی راننده برای این کامیون در نظر گرفته شده که هر کدام وژگی های مربوط به خود را دارد. تخت خواب های قرار داده شده در این مدل نیز تغییرات زیادی داشته است و از راحتی بیشتری بر خوردار است.

برای اکتروس ۴ نوع پیشرانه با استانداردهای یورو ۵ و یورو ۶ با قدرت ۴۲۱ تا ۵۱۰ اسب بخار در نظر گرفته شده است. پیشرانه اولی دارای۴۲۱اسب بخار قدرت و ۲۱۰۰ نیوتن متر گشتاور است. دومین پیشرانه ۶سیلندر ۴۴۹ اسب بخار و ۲۲۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. پیشرانه سوم نیز ۴۷۶ اسب بخار قدرت و ۲۳۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. قدرتمندترین پیشرانه مورد استفاده در اکتروس می‌تواند ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

همچنین پیشرانه ی OM 471 اولین موتور در این کلاس است که با استاندارد های یورو ۶ مطابق است. البته اکتروس در مقایسه با دیگر کامیون‌ها عملکرد خیلی خوبی در سر بالایی ها ندارد. همچنین این کامیون با وجود جعبه دنده ۱۲ سرعته اتوماتیک شتاب حرکت کمتری نسبت به Scania R Series و Volvo FH دارد.

 

منبع: سایت رکاب