Loading…

READY TO ROCK?

Click the button below to start exploring our website and learn more about our awesome company
Start exploring

چقدر توربو شارژر را می‌شناسید؟

اختراع موتورهای احتراق داخلی، بدون شک یک انقلاب بزرگ در صنعت خودروسازی جهان به شمار می‌رود .

 توربوشارژر که به قولی پیشرفته‌ترین و آخرین سیستم در خودروسازی به شمار می‌رود از دو توربین مجزا برای دریافت نیرو و همچنین برای افزایش حجم هوای ورودی سیلندرها استفاده می‌شود. 

گفتنی است که این سیستم در سال ۱۹۰۵ میلادی اختراع شد، ولی استارت کار آن در صنعت خودروسازی به دهه ۲۰ میلادی برمی‌گردد که بر روی پیشرانه‌های دیزلی مورد استفاده قرار می‌گرفت و پس از آن با پیشرفت‌های تکنولوژی، بر روی موتورهای بنزینی هم بکار گرفته شد.                

هرگونه ارتباط فیزیکی بوسیله تسمه یا زنجیر با یکی از قطعات دوار موتور از بین رفته است، ولی بجای آن از انرژی حرارتی و گازهای حاصله از احتراق کمک گرفته می‌شود تا توربین اصلی پرخوران به گردش در بیاید.

 به این صورت که یکی از توربین‌ها درون منیفولد دود قرار گرفته و با حرکت گازهای حاصل از احتراق به سمت خروجی، نیروی خود را برای چرخش تامین می‌کند و توربین دیگر هم جای خود را در منیفولد گاز تثبیت کرده است که از طریق یک محور به یکدیگر متصل شده‌اند و با گردش توربین اول (درون منیفولد دود)، توربین پرخوران هوای سیلندر هم به گردش در می‌آید که باعث افزایش حجم هوای ورودی به داخل سیلندر و در نتیجه بدست آمدن قدرتی بیشتر می‌شود.

 برای برخی از موتورهای V شکل هم از دو توربوشارژر استفاده می‌شود که یکی از توربوشارژرها وظیفه تامین هوای باله راست موتور و همچنین توربوشارژر دیگر هم وظیفه تامین هوای باله سمت چپ موتور را برعهده می‌گیرند.